Kolejny raz włączamy się w obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. Już w najbliższy czwartek, 22 września, będzie można bezpłatnie podróżować radomskimi autobusami na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego. Zachęcamy w ten sposób mieszkańców do pozostawienia aut i przesiadki do transportu publicznego.

Kierowcy aut osobowych mogą raz w roku podróżować za darmo komunikacją miejską. Mimo że liczba samochodów zarejestrowanych w Radomiu systematycznie rośnie (obecnie jest ich ponad 100 tysięcy), to zainteresowanie naszą komunikacją wcale nie słabnie. Każdego roku korzystają z niej prawie 42 miliony pasażerów. W skali roku radomskie autobusy pokonują łącznie około 9,5 miliona kilometrów. To tak, jakby... 237 razy okrążały kulę ziemską po równiku.

W Dniu bez Samochodu kierowcy pojazdów osobowych kolejny raz będą mogli przekonać się osobiście, jak bardzo w ostatnim czasie zmienił się na lepsze nasz tabor. Na ulice Radomia wyjechały w sierpniu w ramach umowy z nowym operatorem 22 nowoczesne autobusy marki Solaris Urbino 12. Wszystkie pojazdy są niskopodłogowe, mają wygodne siedzenia, klimatyzację i monitoring, a nawet gniazda USB. Warto też zauważyć, że obecnie 100 procent autobusów obsługujących linie komunikacji miejskiej w Radomiu to pojazdy niskopodłogowe. Żeby móc skorzystać 22 września z prawa do darmowych przejazdów, trzeba jedynie posiadać przy sobie dowód rejestracyjny samochodu osobowego.