Już w najbliższą sobotę 17 września o godz. 18:00 w sali koncertowej ROK fani muzyki klasycznej rozpoczną sezon w prawdziwie romantycznym nastroju.


W programie koncertu Romance znalazły się utwory takich wybitnych kompozytorów, jak: Wojciech Kilar, Piotr Klimek czy Edvard Grieg oraz dwa utwory kompozytorów angielskich: „Romance” Edwarda Elgara, a także „Koncert fagotowy” Gordona Jacoba. Utwór Jacoba będzie miał w Radomiu swoje polskie prawykonanie.


Fagot, niezbędny w każdej orkiestrze symfonicznej, nie jest zbyt często wykorzystywany jako instrument solowy. Niskie, ciepłe, głębokie brzmienie fagotu to wielka przyjemność dla ucha, o czym melomanów na pewno przekona gość Radomskiej Orkiestry Kameralnej, pierwszy fagocista London Chamber Orchestra, Meyrick Alexander. Artysta był przez trzydzieści lat pierwszym fagocistą słynnej Philharmonia Orchestra w Londynie. Na to stanowisko wyznaczył go Riccardo Muti. Pracował z najlepszymi dyrygentami świata. Koncertował też i nagrywał jako solista.


Orkiestrę poprowadzi Jacques Cohen, dyrygent i kompozytor. Współpracował z największymi sławami – artystami i instytucjami.


Sponsor koncertu: Piekarnia Fogiel&Fogiel


Ceny biletów:


I strefa - bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 18 zł,


II strefa - bilet normalny 16 zł, bilet ulgowy 14 zł,


karnet w I strefie na 5 wybranych koncertów 70 zł


fot.ROK/ zdjęcie główne:Jacques Cohen, zdjęcie poniżej: Meyrick Alexander