W niedzielny wieczór odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Spotkajmy się na Rynku”. Tym razem organizatorzy zapraszają na galę operetkowo-musicalową.

Przy akompaniamencie orkiestry kameralnej wystąpi troje znakomitych solistów, którzy wyśpiewają najbardziej znane utwory operowe, operetkowe i musicalowe. Zaśpiewają Monika Gruszczyńska, Jacek Szymański Kamil Zdebel.

Koncert w Rynku rozpocznie się w niedzielę o godz. 19.00. Wstęp jak zwykle jest wolny.

Monika Gruszczyńska – sopran, solistka Operetki Wrocławskiej
Monika Gruszczyńska jest wszechstronnie wykształconą muzycznie wrocławianką. Koncertowała w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Anglii, Francji, Hiszpanii i Watykanie. Śpiewała z wieloma gwiazdami muzyki operowej i z orkiestrami. Uzyskała tytuł doktora sztuk wokalnych w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Jacek Szymański – tenor, solista Opery Bałtyckiej w Gdańsku
Doktor sztuki muzycznej, wieloletni solista Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku oraz dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn w Sopocie. Występuje jako solista na festiwalach krajowych i zagranicznych. W dorobku artystycznym posiada m.in. 40 partii operowych oraz dokonał szeregu nagrań radiowych i telewizyjnych. Brał udział w licznych tournee zagranicznych z polskimi filharmoniami i teatrami operowymi. Za działalność artystyczną otrzymał m.in. medal „Zasłużony dla kultury polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kamil Zdebel – baryton, solista Opery Śląskiej w Bytomiu
Debiutował na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego w „Wesołej wdówce”. Współpracował z Operą Śląską w Bytomiu wykonując m.in. partie Ottokara w operetce Straussa „Baron cygański”, Freda w „My fair lady” Loewe, Dancaira w „Carmen” Bizeta, Schaunarda w „Cyganerii” Pucciniego, partię tytułową w operze „Don Giovanni” Mozarta oraz w „Phantomie” Yestona. Współpracował z Filharmonią Śląską, Zabrzańską, Warmińsko-Mazurską oraz Częstochowską.