Kilkanaście grup uczestników Światowych Dni Młodzież przyjechało do Radomia. Goście pochodzą z 17 krajów, m.in. z Włoch, Ukrainy, Kongo, Węgier, Białorusi, Litwy, RPA, Gabonu, Rosji, Albanii, Namibii, Palestyny, Kamerunu, Brazylii i Francji. W sumie w Radomiu zostały przygotowane miejsca dla 500 osób, a na terenie całej diecezji dla około 1400 gości.


Zanim uczestnicy Światowych Dni Młodzieży udadzą się na główne uroczystości do Krakowa, wezmą udział w wydarzeniach organizowanych przez diecezję. W czwartek planowane są wycieczki m.in. do Warszawy i na Święty Krzyż. W piątek odbędą się pielgrzymki do sanktuarium w Starej Błotnicy oraz do Wysokiego Koła i Kałkowa. Tego samego dnia wieczorem, na ulicy Żeromskiego, w parku im. T. Kościuszki oraz na Placu Jagiellońskim odbędzie się Festiwal Narodów. Będą to artystyczne prezentacje przygotowane przez poszczególne grupy.


Najwięcej wydarzeń planowanych jest na sobotę. Przed południem na stadionie MOSiR-u zostanie rozegrany Mundial ŚDM, a na ulicach Radomia odbędzie się gra miejska. Z kolei Muzeum Wsi Radomskiej zaprosi gości na imprezę Posmakuj Polski. Tradycyjne potrawy przygotuje 50 kół gospodyń wiejskich. Przy okazji młodzież będzie mogła poznać także polską kulturę. Na godz. 17.00 na deptaku planowany jest polonez na tysiąc par, a tuż po nim na Placu Jagiellońskim rozpocznie się Apel Młodych, któremu będzie towarzyszył koncert Nieziemskie Granie.


Niedzielę goście Światowych Dni Młodzieży spędzą z goszczącymi ich rodzinami, a w poniedziałek udadzą się na główne uroczystości do Krakowa.