Macierzyństwo to wyjątkowy dar i cud tworzenia nowego życia... Każda kobieta oczekująca na wynik testu ciążowego, poznaje uczucie niepewności, radości, euforii, ale i wielkiego strachu. Z jednej strony ogrom szczęścia, który zalewa wszystkie komórki naszego ciała, a z drugiej niepokój dotyczący porodu, opieki nad niemowlakiem czy wątpliwości, które ciężko samemu rozwiać.


W Radomiu kilka miesięcy temu powstało Centrum Medyczne Chłodna Med założone przez młodych rodziców i małżonków Malwinę i Stanisława Pająków. Wśród szerokiej oferty diagnostycznej i lekarskiej, można skorzystać z zaproszenia do szkoły rodzenia prowadzonej przez doświadczoną i przesympatyczną położną Panią Urszulę Wabik, na co dzień pracującą w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego.


NAUKA W SZKOLE


Zajęcia w szkole rodzenia to teoretyczne i praktyczne przygotowanie do porodu oraz opieki nad noworodkiem. Poród przeraża każdą kobietę, matki spodziewające się pierwszego potomka często nie wiedzą, jak zmieni się ich ciało, jak hormony działają na psychikę, jak narodziny dziecka zmieniają relację z partnerem. Często dręczą ich pytania, które pozostawiają bez odpowiedzi, nie zapominajmy również o Panach, dla których ciąża i oczekiwanie na wymarzone dziecko jest również czasem wielu wątpliwości i strachu przed nieznanym.


Zajęcia w szkole rodzenia Chłodna Med prowadzone są w sposób przyjazny, otwarty i przystępny dla każdego rodzica. Właściciele od drzwi witają swoich gości szerokim uśmiechem, a Pani Urszula Wabik nie traci humoru nawet po kilku godzinach ciągłych pytań.


PROFESJONALIZM


Grupy tworzone są w sposób przemyślany, aby każda ciężarna mogła cieszyć się wygodą i komfortowym kontaktem z prowadzącą.


Doświadczona położna każdą parę traktuje indywidualnie, interesuje ją stan zdrowia matki, a także maleństwa. Dla rodziców miłym zaskoczeniem jest, że pamięta imiona nienarodzonych dzieci i z zainteresowaniem słucha o kolejnych nowinkach wyprawki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych rodziców, organizatorzy zajęć ustalają terminy tak, aby każdy uczestnik znalazł czas odpowiedni dla siebie. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych, a także w weekendy. Grupy są kameralne: 4-5 pań w ciąży (samodzielnie lub z partnerami).


PROGRAM


W programie szkoły rodzenia są tematy dotyczące emocji w ciąży i podczas porodu, porodu fizjologicznego i cesarskiego cięcia, naturalnych i farmakologicznych sposobów łagodzenia bólu, fizjologi połogu, pielęgnacji noworodka, karmienia piersią oraz odżywiania podczas laktacji. W czasie spotkań prowadzone są ćwiczenia oddechowe i ruchowe, które przygotują Cię do porodu. Dzięki temu pomożesz swojemu dziecku przyjść na świat.


ZAPRASZAMY RODZICÓW


Wszystkich zainteresowanych zachęcam do skorzystania z oferty nowo powstałego Centrum Medycznego Chłodna Med, ul. Chłodna 26, 26-600 Radom, a także pod numerem telefonu 502-166-165 lub (48) 331-06-46.


foto: Stanisław Pająk