Zbliżają się główne uroczystości z okazji 40. rocznicy Radomskiego Czerwca. Odbędą się one jutro przy pomniku Robotniczego Protestu u zbiegu ulic Żeromskiego i 25 Czerwca. Tu o godz. 13.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył metropolita warszawski, ks. kardynał Kazimierz Nycz.


O godz. 19.00, na placu przed Urzędem Miejskim, rozpocznie się natomiast pierwsza część koncertu „Muzyczna droga do wolności”. Na początek zostanie wręczona Radomska Nagroda Kulturalna, a później na scenie pojawią się Małgorzata Ostrowska, Tomek Lipiński i zespół Róże Europy. Z kolei w niedzielę o godz. 20.00 wystąpią: zespół Lombard oraz Ray Wilson, który zaśpiewa m.in. utwory legendarnej grupy Genesis.


Ciekawe wydarzenia są także w dzisiejszym programie obchodów. O godz. 16.00 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zostanie otwarta wystawa fotografii Arkadiusza Kubisiaka zatytułowana „Ukarane Miasto”. O godz. 18.00 przy budynku Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych nastąpi uroczyste nadanie nazwy Alei Zbigniewa Romaszewskiego oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy. O 21.30 zostanie otwarta ścieżka dydaktyczna „Śladami Radomskiego Czerwca 76” przygotowana we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, a na godz. 22.00 planowane jest symboliczne odsłonięcie muralu, który powstał na ścianach wieżowca u zbiegu ulic Żeromskiego i 25 Czerwca. Będzie ono połączone z widowiskiem multimedialnym.