INWAZJA GIGANTÓW to myśl przewodnia Największej w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego®. Bezprecedensowa ekspozycja imponuje rozmachem i skalą prezentowanych modeli. Jedne modele są gigantyczne ze względu na wielkość (największa budowla ma 11 metrów długości i pochłonęła pół milion klocków), natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie prezentowane są bowiem wykonane w skali 1:1 figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek - czyli „gigantów” w swojej dziedzinie.

HIT WYSTAWY
Figury najbardziej elektryzujących polskich gwiazd Roberta i Ani Lewandowskich hitem Wystawy w Radomiu. Robert tym razem nie został przedstawiony w stroju piłkarskim, lecz w eleganckim garniturze, gdy towarzyszy żonie podczas przyjęcia sylwestrowego. 12 stref tematycznych zajmujących ponad 1000 m2 Spośród 100 niesamowitych, premierowych makiet najbardziej spektakularne to:Titanic
Zbudowana z pół miliona klocków w skali 1:25 budowla ma 11 metrów długości i blisko 3 metry wysokości. Makieta Titanica powstała z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów, a zwiedzający oprócz podziwiania bryły statku, będą mieli również okazję zajrzenia do jego wnętrza. Wielka Strefa Star Wars® W Radomiu organizatorzy przygotowali specjalną strefę Star Wars®. Fani Gwiezdnych Wojen znajdą tam ponad 100 modeli związanych z najsłynniejszą na świecie sagą. Star Wars® District to bogata kolekcja autorskich eksponatów przedstawiających najbardziej znane statki, sceny, postaci, bronie,
bazy oraz bitwy z tej kultowej serii.

Human Body - nietypowa lekcja biologii
Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków Lego. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowane podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

Interaktywna Mapa Europy
Wykonana w całości z klocków interaktywna, ogromna mapa Europy pokazuje granice państw, ich stolice, flagi, a także księstwa europejskie. Dzięki niej, nie tylko najmłodsi Zwiedzający będą mogli poszerzyć wiedzę dotyczącą najważniejszych organizacji europejskich. Aleja Gwiazd Sportu Aleja Gwiazd Sportu to projekt, w którym Największa w Polsce Wystawa budowli z klocków Lego prezentuje sylwetki wybitnych sportowców, stawiając ich jako wzór do naśladowania dla dzieci i młodzieży. Robert Lewandowski, Agnieszka Radwańska, Marcin Gortat, Tomasz Gollob, Rafał Sonik, Kamil Grosicki oraz Adam Nawałka są przedstawicielami świata sportu zbudowanymi w skali 1:1 w całości z klocków Lego.Galeon Neptun
Wykonana z klocków rekonstrukcja najdroższego na tamte czasy rekwizytu filmowego, galeonu Neptun, stworzonego do filmu Romana Polańskiego - „Piraci”. Model ma 170 cm długości i 130 cm wysokości. Ciekawostką jest fakt, że do utrzymania konstrukcji masztów zużyto ponad 300 metrów linek imitujących wanty żaglowca.

Instrumenty muzyczne
Makieta edukacyjna przedstawiająca popularne instrumenty muzyczne, takie jak: gitara, trąbka, perkusja, akordeon i skrzypce.

Szybkie koleje europejskie
Niezapomniane wrażenia zapewniają makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami, a przede wszystkim mierząca 10 m makieta ze znanymi europejskimi dworcami (Warszawa Centralna, Gare du Nord i Berliner Hauptbahnhof) oraz autorskimi modelami znanych pociągów (Pendolino, TGV, ICE). Ważne sceny historyczne – nietypowa lekcja historii

Stan Wojenny
Makiety przedstawiające codzienność stanu wojennego z wszechobecnymi kolejkami w sklepach, charakterystycznymi obwieszczeniami na murach i scenografią wnętrza mieszkania z tamtego okresu.

Pierwszy krok człowieka na Księżycu
Makieta przedstawiająca scenę "małego kroku dla człowieka, ale wielkiego skoku dla ludzkości", czyli finału misji Apollo 11.

Zburzenie Muru Berlińskiego

Scena przedstawiająca zburzenie słynnego muru wybudowanego w czasie zimnej wojny pomiędzy Berlinem Zachodnim i Berlinem Wschodnim. Z klocków powstały nie tylko fikcyjne postacie, ale również podobizny wielkich Polaków Fryderyka Chopina i Mikołaja Kopernika wybudowane w naturalnych rozmiarach.Strefa bajek
Nie tylko na najmłodszych czeka wspaniała, niezwykle kolorowa i radosna strefa bajek. Zobaczymy m.in. wioskę smerfów wraz z ich wrogiem Gargamelem, zaczarowaną krainę księżniczek, stadion z Harrego Pottera i wiele innych. Niezapomnianą pamiątką w Wystawy będzie zdjęcie z figurami inspirowanymi postaciami super bohaterów i wykonanymi w skali 1:1 Kapitanem America™ i Thorem™ .

FUN PARK Strefa Zabawy klockami

Największa w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego daje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni Fun Parku znajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. W Radomiu można „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków mogą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach.

Bilety

Zakupu biletów można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.

Ceny biletów:
Poniedziałek-piątek:
BILET PORANNY 10:00 – 15:00 13 zł / osoba;
BILET POPOŁUDNIOWY 15:00 – 19:30 16 zł / osoba;
BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)
15:00 – 19:30 13 zł / osoba;

Sobota, niedziela i święta:
BILET WEEKENDOWY 10:00 - 19:30 17 zł / osoba;
BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)
10:00 – 19:30 15 zł/osoba;

GRUPY ZORGANIZOWANE (szkoły, przedszkola, inne)
Wejście dla grup zorganizowanych w poniższych cenach jest możliwe od poniedziałku do piątku
Minimum 10 osób – 11 zł / osoba

Szczegóły i sprzedaż biletów w systemie online na
www.wystawaklockow.pl