Rok 1986. Pani Irena Mąkosa w pobliskich sklepach i targach szuka ubranek dla swoich dzieci, zakupem pierwszej potrzeby jest maleńka bawełniana czapeczka, którą ciężko dostać, a jak już pojawia się w sprzedaży, jej cena nie jest równa jakości. Pani Irena jednak nie poddaje się i postanawia kupić kawałek dzianiny, aby samodzielnie uszyć nakrycie głowy dla synka, niestety na swojej drodze napotyka kolejny kłopot, w sprzedaży są tylko wielkie belki materiału. Mama chce się wycofać, jednak przez głowę przebiega jej myśl, aby czapeczek uszyć więcej i podarować je bliskim i znajomym. Od pomysłu do realizacji potrzeba niewiele czasu i kreatywna mama 3 synów bierze się do pracy, tworzenie nakryć głowy sprawia wiele radości zarówno Pani Irenie, jak również obdarowanym i oczywiście małym użytkownikom.

Po kilku miesiącach produkcji ubranek na własne potrzeby, małżeństwo Mąkosów zauważyło, jak ogromne jest zapotrzebowanie na tego typu produkty i w rodzinie narodził się pomysł stworzenia własnej firmy zajmującej się wyszywaniem dziecięcej odzieży. W roku 1986 Irena i Krzysztof Mąkosa rozpoczęli działalność produkcyjną wraz ze sprzedażą. Firma nosiła nazwę Bobas. Pani Irena zajmowała się projektowaniem i wyszywaniem dziecięcej odzieży, zaś Pan Krzysztof aktywną sprzedażą i marketingiem. Firma sukcesywnie się rozwijała zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Po latach owocnej pracy małżeństwa, powstała druga firma zarządzana przez ich dwóch synów, Mariusza i Norberta Mąkosów. Przedsiębiorstwo nosiło nazwę Koala. W trosce o jakość życia i snu małych klientów, założyciele dbali o każdy szczegół dziecięcej odzieży, cała garderoba wyszywana jest z naturalnych tkanin oznakowanych logo „Bezpiecznie dla Niemowląt” i „Bezpieczne dla Dzieci”.


Po latach rodzinnej współpracy, rodzice odeszli na emeryturę, a Bobas i Koala połączyły swoje siły i w ten sposób powstała marka Koala Baby, reprezentująca dwie oddzielne marki noszące nazwę dwóch ówczesnych firm: Bobas i Koala. Dziś radomskim przedsiębiorstwem zarządza drugie pokolenie rodziny Mąkosów, do współwłaścicieli dołączył trzeci syn Daniel.

Celem firmy jest dostarczanie wysokiej jakości, komfortowych, a przy tym niedrogich ubranek dla maluchów, w których można dostrzec dbałość o najmniejszy szczegół, wszystkie aplikacje i napy są tak ukryte, aby nie dotykały skóry dziecka, odzież jest testowana, aby zminimalizować płacz niemowlęcia przy zakładaniu, zapinaniu czy zdejmowaniu odzieży. Projektanci w swoich pomysłach unikają szwów, aby zapewnić jak największą wygodę maluszków. Przeglądając ofertę firmy, rodzice z radością odkrywają coraz to nowsze wzory i fasony kolekcji Koala Baby. Poza funkcjonalnością i doskonałym naturalnym tkaninom, ubranka czarują pięknym wyglądem. Każda mama znajdzie coś odpowiedniego dla swojej pociechy. Nowością i niewątpliwym hitem ostatnich miesięcy jest nowy produkt marki Koala - ubranka zapinane na magnesy- Magnusie.Projektanci długo pracowali nad modelem oszczędzającym czas rodzicom i zniecierpliwienie podczas ubierania najmłodszym. Samo wdrożenie produktu zajęło 7 miesięcy, konstruktorzy testowali odzież pod kątem funkcjonalności, ewentualnych uczuleń czy wygody.


Magnusie przeszły specjalistyczne testy w Niemczech, tam ponownie sprawdzano bezpieczeństwo w użytkowaniu i reakcje skóry dziecka w kontakcie z magnesem. Sprawdzano również, czy magnes nie straci swoich właściwości po wielokrotnym praniu odzieży. Cały proces tworzenia Magnusi odbywa się w Radomiu, firma sama projektuje, szyje, drukuje i haftuje, a cena niewątpliwego hitu jest przystępna dla każdego rodzica. Magnusie swoją premierę odbyły w lutym w czasie targów Kids Time w Kielcach, zostały przyjęte z ogromnym zainteresowaniem i chęcią wypróbowania na własnych dzieciach. Mimo iż jest to absolutna nowość, rodzinne przedsiębiorstwo już odbiera głosy zadowolenia ze strony użytkowników, wszyscy zgodnie chwalą i gratulują doskonałego jakościowo produktu. Warto dodać, że Koala Baby opatentowała odzież magnetyczną i każdy, kto chce ponowić produkcję, musi wykupić licencję od firmy albo rozpocząć współpracę z twórcami.

Koala Baby w swojej ofercie przedstawiają trzy warianty odzieżowe:
- typowo bieliźniany, gdzie znajdują się najtańsze i najprostsze produkty
- pośredni – nieco droższy i bogatszy w kolorystykę i „design” oraz
- premium czyli Koala, do którego należą zarówno Magnusie, jak i Organic.

Dla wymagających rodziców, warto przedstawić kolejną propozycję marki Koala – Misiaki, czyli odzież z bawełny organicznej.
Obecnie wielu producentów wprowadza tego typu produkty, natomiast Misiaki udało się tak technologicznie rozwiązać, że nie tracą w żaden sposób na jakości, a zachowują cenę ubranek z bawełny zwykłej. Produkt niewątpliwie docenią rodzice małych alergików i dzieci z atopowym zapaleniem skóry. Bawełna organiczna jest przyjemna dla skóry dziecka, nie podrażnia delikatnego ciałka niemowlaka, a także latem oddycha, a zimą grzeje. Oferta firmy obejmuje także okrycia, kocyki, szlafroki, poncha, czapeczki, kombinezony oraz inne akcesoria dziecięce. Po doskonałej premierze Magnusiów, właściciele i pracownicy skupiają się na szerszym promowaniu swoich produktów, niestety firma nie prowadzi sprzedaży detalicznej, jedynie dystrybuuje do sklepów i hurtowni. Produkty Koala Baby znane są na rynkach międzynarodowych, takich jak min. Niemcy, Francja, Czechy, Bułgaria, Rumunia, Litwa, Łotwa, Rosja, Singapur.


Wielkim sukcesem rodziny Mąkosów jest prowadzenie firmy na najwyższym poziomie i w standardach europejskich. Dla radomian wielką dumą, że tak fantastyczne produkty powstają od wielu lat w naszym mieście. Panu Mariuszowi, Norbertowi i Danielowi życzymy dalszej owocnej pracy w świecie mody dziecięcej, a także stałego rozwoju firmy i kreatywnych pomysłów. Rodzicom polecam odszukanie na sklepowych półkach produktów Koala Baby, bo naprawdę warto! Wspierajmy lokalne produkty i cieszmy się z jakości radomskich producentów.