Drużyna Wojciecha Kamińskiego wprawdzie przegrała ze Stelmetem Zielona Góra walkę o złoto, ale i tak po zakończeniu ostatniego meczu, w hali MOSiR-u rozpoczęła się wielka feta. - Poza tym, że kończymy sezon czterema porażkami, to jest pięknie. Mamy puchar, mamy srebro i mamy zdolną młodzież. Jednym słowem był to bardzo udany sezon i jest co świętować – powiedział zaraz po odebraniu medalu kapitan ROSY Robert Witka.


Prezydent Radosław Witkowski, który także otrzymał srebrny medal przyznał, że jest pełen uznania dla całego klubu. – To jeden z największych sukcesów w historii radomskiego sportu i na pewno największy sukces w grach zespołowych. Gratuluję wszystkim, którzy zapracowali na te medale: właścicielom klubu, trenerom i oczywiście samym zawodnikom. Dziękuję za wszystkie emocje, chwile wzruszeń i promocję naszego miasta. Wierzę, że już niedługo na szyjach naszych zawodników zawisną złote krążki. Klub jest  świetnie zorganizowany, znakomicie przebiega praca z młodzieżą, a do tego budowana jest nowa hala. To wszystko daje nadzieję, że ROSA będzie nam dostarczała coraz więcej radości – powiedział prezydent.


Przypomnijmy, że koszykarze ROSY po raz pierwszy stanęli na podium mistrzostw Polski. Wcześniej, dwukrotnie zajmowali w rozgrywkach ekstraklasy czwarte miejsce. W tym sezonie wywalczyli także Puchar Polski. W finale pokonali wówczas zespół z Zielonej Góry.

foto: Andrzej Romański