Wiosna wreszcie nieśmiało puka nam do okien. Warto zatem dla naładowania baterii pozytywną energią wybrać się na kolejny koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 7 kwietnia o godz. 18:00.


Radomska Orkiestra Kameralna występuje na scenie już od wielu lat i dała się poznać podczas wielu koncertów z najlepszej strony. Czy jednak zdajemy sobie sprawę jak wybitnymi muzykami są poszczególni członkowie Orkiestry? Podczas kwietniowego koncertu będziemy mieli okazję poznać niektórych z nich bliżej. Różnorodność muzyczną i zdolności wykonawcze zaprezentuje piątka muzyków.


(od góry: Marcin Król, Lucjan Szaliński-Bałwas, Natalia Rogińska, Arkadiusz Dobrowolski, Aleksandra Talacha)

Najlepszym sposobem, aby przedstawić siebie poprzez muzykę jest zaprezentowanie utworu mistrza Antonio Vivaldiego (1678-1741). Był on wirtuozem skrzypiec i pierwszym wielkim mistrzem gatunku koncertu solowego. Warto zwrócić uwagę na jego niezwykłe eksperymenty brzmieniowe, wrażliwość na barwę barokowej orkiestry, umiejętność wydobywania z niej brzmień niezwykłych, bardzo oryginalnych, niespotykanych w twórczości innych mistrzów włoskich tamtej epoki. Vivaldi pisał koncerty na niemal wszystkie dostępne w jego epoce instrumenty. Jednym z nich jest Koncert h-moll na czworo skrzypiec i wiolonczelę. Swój wyjątkowy talent pokażą nam w tym utworze: Aleksandra Talacha, Natalia Rogińska, Lucjan Szaliński-Bałwas i Marcin Król na skrzypcach oraz Arkadiusz Dobrowolski na wiolonczeli.


Kolejnym wielkim kompozytorem z okresu baroku jest Jan Sebastian Bach (1685-1750). Jego twórczość jest swoistym fundamentem muzycznym, chociaż jemu współcześni nie doceniali go, uważając że nie podąża za duchem czasów. W 1719 roku napisał sześć Koncertów brandenburskich, które są przykładem na to, że potrafił on tworzyć nowe rodzaje muzyki. Będziemy mogli usłyszeć III Koncert brandenburski G-dur, z obsadą na same instrumenty smyczkowe, w którym podział pomiędzy solistami i orkiestrą praktycznie zanika. Muzycy grają na przemian jako soliści i w zespole. Ten stawiający przed wykonawcami niemałe trudności techniczne i interpretacyjne utwór, pozwoli nam lepiej poznać Radomską Orkiestrę Kameralną.


Wykonawcy:


soliści ROK: Aleksandra Talacha, Natalia Rogińska, Lucjan Szaliński-Bałwas, Marcin Król, Arkadiusz Dobrowolski


W programie m.in.: A. Vivaldi: Koncert na czworo skrzypiec i wiolonczelę h-moll, J.S. Bach: III Koncert Brandenburski G-dur


Ceny biletów:


I strefa - bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 18 zł,


II strefa - bilet normalny 16 zł, bilet ulgowy 14 zł,


Cena biletu w karnecie: 14 zł (min. 5 koncertów)


Zapraszamy!