Jak co roku radomskie placówki oświatowe, domy kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowały na okres ferii zimowych bogatą ofertę dla dzieci spędzających wolny czas w mieście.

W 18 szkołach oraz Ogródku Jordanowskim i w Młodzieżowym Domu Kultury są organizowane tygodniowe półzimowiska. To oferta dla prawie 1400 dzieci, które będą mogły uczestniczyć w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, a także muzycznych, tanecznych czy plastycznych.

Tygodniowe turnusy przygotowują również placówki kultury. Kuźnia Artystyczna MOK Amfiteatr, Dom Kultury Borki i Dom Kultury Idalin proponują m.in. udział w warsztatach artystycznych czy kulinarnych oraz wycieczki, m.in. do Muzeum Narodowego w Warszawie, teatrów w Lublinie i Kielcach oraz do Oceanarium. Przez całe ferie najmłodsi będą też mogli korzystać z bezpłatnych zajęć w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kusocińskiego, Osiedlowej i Baryckiej. Szczegóły: www.mbpradom.pl/index.php/2-nieskategoryzowane/1106-ferie-w-bibliotece-2018

Jak co roku do udziału w zajęciach sportowo-rekreacyjnych zaprasza też Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Codziennie od 9 do 21 czynne jest lodowisko przy ulicy Narutowicza, gdzie można skorzystać z pomocy instruktora. Bardziej zaawansowani mogą natomiast uczestniczyć w zajęciach sekcji hokejowej.

W czasie ferii pływalnie Orka i Delfin proponują bilet promocyjny za 2 złote. Z kolei w hali MOSiR przy ulicy Narutowicza będzie można uczestniczyć w treningach fitness oraz zajęciach lekkoatletycznych, łuczniczych, piłkarskich. Będzie też możliwość uczestniczenia w treningach kickboxingu. Szczegóły: www.mosir.radom.pl/artykul-1267-ferie_na_sportowo_z_mosir_em.html