Doświadczenie pokazuje, że tego rodzaju filmowe czy książkowe fabuły przyciągają odbiorców jak magnes. Tak już jesteśmy skonstruowani: lubimy z bezpiecznej perspektywy doświadczyć obcowania z tajemnicą, uderzenia adrenaliny oraz wyścigu z czasem. To właśnie w odpowiedzi na te potrzeby w ostatnim czasie w wielu miastach Polski tworzone są zupełnie nowe miejsca rozrywki – tak zwane escape room-y. Od ubiegłego roku swoją Tkalnię Zagadek posiada również Radom.

Zbrodnia? A może Psychoza?

Na chwilę obecną radomski escape room oferuje zamknięcie w dwóch pokojach: Zbrodni bądź Psychozie. W pierwszym wypadku uczestnicy wcielają się w role detektywów usiłujących rozwikłać zagadkę morderstwa, w drugim zostają pacjentami szpitala psychiatrycznego. Oba przedsięwzięcia można traktować jako niezależne od siebie i sprowadzić grę wyłącznie do kwestii wydostania się z pomieszczenia, jednak poznanie całościowej fabuły stanowi dodatkowy benefit: za sprawą wiedzy na temat autentycznej historii pewnych eksperymentów z dziedziny psychiatrii oraz spisku skrytego pod kryptonimem „Projekt Ratio Decidendi”, gra zyskuje zupełnie inny wymiar.

Czy zdołasz się uwolnić?

Kiedy wraz z zamknięciem drzwi gra się rozpoczyna, uczestnicy mogą liczyć wyłącznie na własną kreatywność oraz inwencję. Odnalezienie klucza we właściwym czasie wymaga logicznego myślenia, dobrej organizacji zadań oraz umiejętności pracy w grupie. Korzystanie z Internetu nie wchodzi w rachubę! Ponieważ pokoje są monitorowane, a gracze zaopatrzeni w krótkofalówkę, w razie utknięcia w przysłowiowym martwym punkcie istnieje możliwość kontaktu z organizatorem rozrywki i uzyskanie podpowiedzi odnośnie kolejnego ruchu.

Miasto – plansza do gry

Gry miejskie są stosunkowo nową formą rozrywki, której genezy można upatrywać w harcerskich podchodach, flash mobach, różnego rodzaju ulicznych akcjach oraz happeningach, jak również inspiracjach zaczerpniętych z gier komputerowych i RPG. Przestrzeń miejska staje się planszą, a jej poszczególne elementy kolejnymi przystankami na drodze do rozwiązania zagadki. Oprócz gwarancji znakomitej zabawy i intelektualnego wyzwania, gry miejskie pozwalają również zacieśniać więzi w obrębie współpracującej grupy oraz na nowo odkryć swoje miasto i tym samym budować lokalny patriotyzm.

28 maja w godzinach 10:00 – 16:00 Radomiu odbędzie się gra miejska pod tytułem – jakżeby inaczej - Z psychiatrą przez Radom. Rozwiąż zagadki i poznaj historyczne tajemnice miasta... Zgłoszenie grupy będzie możliwe poprzez stronę internetową Tkalni Zagadek, natomiast wskazówkami umożliwiającymi wejście do gry są dwa ze zdjęć ilustrujących nasz artykuł.


Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie!