Traktory to urządzenia przeznaczone dla wymagających użytkowników, którzy potrzebują wielofunkcyjnej i wydajnej maszyny do  pielęgnacji dużych i średnich ogrodów. Możliwość zastosowania różnorodnego osprzętu sprawia, że traktory to urządzenia uniwersalne, możliwe do wykorzystania w pracy przez cały rok.

Dla wygody...
Ogród wymaga wielu prac pielęgnacyjnych, takich jak koszenie, nawożenie, siew czy aeracja. Zakup dużej ilości urządzeń, przeznaczonych do każdej z wymienionych czynności, wiąże się ze sporymi kosztami. Zastosowanie jednej, wielozadaniowej maszyny to nie tylko oszczędność, ale i większa wygoda użytkownika. Osprzęt dostępny jako dodatkowe wyposażenie traktora to: przyczepa, brona, rozsiewacz, walec, pług wirowy, lemiesz do odśnieżania czy szczotka, więc jedna maszyna może być zarówno kosiarką, odśnieżarką i siewnikiem! Traktory to urządzenia, które dzięki odpowiedniej konstrukcji i zastosowaniu wysokiej jakości materiałów mogą pracować w różnych warunkach pogodowych, na terenach płaskich lub pochylonych.


Funkcjonalność
Funkcja Tempomat utrzymuje tę samą prędkość urządzenia, można więc zdjąć nogę z pedału przekładni. Traktor to przede wszystkim samobieżne urządzenie tnące, które najlepiej sprawdzi się na dużych powierzchniach. „Przy wyborze kosiarki powinniśmy kierować się zasadą - im większy obszar, tym większa szerokość robocza urządzenia tnącego. Najnowsze traktory firmy Husqvarna to maszyny o szerokości roboczej od 97 cm do nawet 107 cm. Tak duża szerokość robocza to przede wszystkim sprawna i szybka praca. Najnowsze serie traktorów firmy Husqvarna wyposażone są także w technologię U-CutTM.

Dzięki niej maszyny lepiej skręcają, dokładniej wykaszając trawę wokół różnych przeszkód: drzew, krzewów, rabat kwiatowych, przez co są bardziej wydajne i precyzyjne” – powiedział Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy Husqvarna.

Bezpieczeństwo
- traktory wyposażone są w systemy zwiększające bezpieczeństwo pracy użytkownika. Funkcja ROS polega na wyłączeniu urządzenia podczas koszenia i jazdy do tyłu, a wyłącznik bezpieczeństwa automatycznie wyłącza silnik w momencie opuszczenia fotela przez użytkownika.

Wygodne sterowanie
- hydrostatyczna skrzynia biegów sterowana pedałami - oddzielnymi do jazdy w przód i w tył sprawia, że sterowanie maszyną jest komfortowe. Ręczna skrzynia biegów wymaga zaangażowania prawej ręki oraz zatrzymania maszyny przy zmianie biegów. Nowoczesna przekładnia hydrostatyczna sterowana pedałem zapewnia wygodną pracę maszyną.

Wydajny silnik
- charakteryzuje się wysokiej klasy filtrem oleju, smarowaniem ciśnieniowym i systemem antywibracyjnym. Łatwe i szybkie rozpoczęcie pracy zapewnia automatyczny rozruch, niewymagający ssania. Ponadto silnik wyposażony jest w system antywibracyjny i duży wentylator chłodzący, co czyni go nie tylko wysoko wydajnym, ale i ekstremalnie trwałym.


Husqvarna traktor TC 342T
Traktor o dużej mocy ze zintegrowanym pojemnikiem na trawę z tyłu. Szybka przekładnia zapewnia najwyższą prędkość jazdy, BioClip można regulować z fotela kierowcy, znakomita zwrotność.


Husqvarna traktor TS 138

TS 138 to łatwy w obsłudze traktor ogrodowy idealny dla właścicieli domów o dużych i średnich ogrodach. Wydajna maszyna z wyrzutem bocznym, ergonomiczna, o przemyślanej konstrukcji. Wyposażona w silnik Husqvarna Series nie wymagający użycia ssania przy rozruchu i mechaniczną przekładnię bezstopniową CVT sterowaną pedałem. Może być wyposażony w kosz i nakładkę BioClip®.