Od kilku tygodni członkowie stowarzyszenia „Siła w Aktywności” namawiali mieszkańców Radomia i okolic do posprzątania swoich biurek. W ramach akcji „Nie bądź jednorazowy” zbierali jednostronnie zadrukowane kartki, niepotrzebne materiały piśmiennicze, a także stare banery reklamowe. – To pierwsza edycja tej akcji , ale mamy nadzieję, że nie ostatnia. Za pośrednictwem Internetu zachęcaliśmy radomian do oddawania nam rzeczy zalegających w ich domach i miejscach pracy. Udało nam się trochę tego zebrać, jak na pierwszą edycję chyba nie jest źle – powiedział Dawid Ruszczyk ze stowarzyszenia „Siła w Aktywności”

Zebrane rzeczy trafiły do wybranych placówek. W piątek – 26 lutego o godz. 10.00 jednostronnie zadrukowane kartki i materiały piśmiennicze trafiły do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7. – Dyrekcja szkoły z radością przyjęła informację o takim wydarzeniu, podkreśliła również że uczniowie tej szkoły chętnie biorą udział w rozmaitych proekologicznych akcjach. Pani dyrektor zapewniła nas, że przywiezione przez nas kartki najmłodsi wykorzystają do robienia notatek lub rysunków. Dzięki takiemu działaniu najmłodsi dowiedzą się, jak daną rzecz wykorzystać drugi raz, tak aby było oszczędnie i ekologicznie – wyjaśniła Aleksandra Jabłonka-Wesoła ze stowarzyszenia Siła w Aktywności.

Natomiast stare banery reklamowe trafiły do radomskiego schroniska dla zwierząt. – Te rzeczy zostaną wykorzystane do ocieplania i zabezpieczenia boksów zwierzaków – wyjaśnił Dawid Ruszczyk.

Stowarzyszenie „Siła w Aktywności” to grupa młodych aktywnych osób, chcących zmienić postrzeganie Radomia na lepsze. To w ramach ich działań radomianie zaśpiewali „Sto lat” pod oknami chorego chłopca, jak również tańczyli „Zumbę na dachu”. Zorganizowali również kilka inicjatyw sportowych oraz „Lot 26-600” czyli inicjatywę towarzysząca Air Show.

Kolejna edycja akcji „Nie bądź jednorazowy” już trwa! Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.