Koncert Electric Light Orchestra Classics, warsztaty rzeźbiarskie i cyrkowe, happeningi dla dzieci i młodzieży – to tylko niektóre z atrakcji, czekające na wszystkich mieszkańców miasta w ramach Dni Radomia 2017. Program tegorocznej edycji będzie obfitował w artystyczne i kulturalne wydarzenia dla całych rodzin.

- Dni Radomia to święto nie tylko całego miasta, ale przede wszystkim nas – mieszkańców. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych miejskich wydarzeń. Tym razem Dni Radomia potrwają trzy dni i zainaugurują tegoroczne wakacje. Mam nadzieję, że bogaty i różnorodny program imprez, przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”, zachęci zarówno najmłodszych jak i tych nieco starszych mieszkańców do wspólnego świętowania – mówił podczas konferencji zapowiadającej Dni Radomia prezydent Radosław Witkowski.

Na inaugurację Dni Radomia, 23 czerwca, Amfiteatr przygotował atrakcje specjalnie dla najmłodszych mieszkańców na radomskim deptaku. Dzieci będą mogły poczuć się jak w świecie marzeń. Dzień później w Starym Ogrodzie radomianie będą mogli uczestniczyć w żywiołowej zabawie pełnej muzyki i tańca. Na finał tegorocznej edycji Dni Radomia „Amfiteatr” zaplanował znakomity koncert plenerowy Electric Light Orchestra Classics – Phil Bates and Band. Podczas fenomenalnego spektaklu dźwięku i światła radomianie usłyszą największe przeboje zespołu ELO z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

- To będzie zwieńczenie Dni Radomia. Cieszę się, że się uda ożywić Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury może pomieścić nawet 6 tys. osób i mam nadzieję, że tyle będzie. Wystąpi brytyjska gwiazda i jestem pewien, że da w Radomiu fantastyczny koncert. Chciałbym też zaprosić na koncert zespołu, który poprzedzi gwiazdę wieczoru, czyli zespół Tabu. Jest on doskonale znany fanom dobrej muzyki – zaznaczył Waldemar Dolecki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”. W przerwie niedzielnego koncertu poznamy także laureata Radomskiej Nagrody Kulturalnej. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Dni Radomia jest bezpłatny. Tegoroczna edycja zbiegnie się w czasie z obchodami 41. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec ’76. W ramach tych obchodów również przygotowaliśmy szereg wydarzeń historycznych, kulturalnych i edukacyjnych.

Dni Radomia 2017

23 - 25 czerwca

23 czerwca 15:00 – 20:30 / deptak, fontanny, Plac Konstytucji 3-go Maja, ul. Żeromskiego

SPACER W CHMURACH

Takiego centrum Radomia jeszcze nie widzieliście! Podczas imprezy dla całych rodzin przez niezwykłe bramy wejdziemy do kolorowego, wesołego i pełnego niespodzianek świata marzeń.

Trawa pod stopami

Strefa relaksu, w której odpoczniemy na leżakach z głową w chmurach, poczujemy pod stopami świeżą trawę i zapomnimy o zgiełku miasta.

15:00 - Piraci na Żeromskiego - happening

Kogo porwą piraci, których statek wpłynie na deptak z całą zgrają morskich urwisów? Przekonacie się sami!

Od 15:00

- Teatr FalkoShow – moonwalk na deptaku

Na scenie zobaczycie gwiazdy muzyki takie jak Tina Turner, Michael Jackson czy Elvis… w wersji marionetkowej.

- Mały Teatrzyk - bańki giganty, iluzja, alchemia

Weźmiemy udział w eksperymentach, które pokażą, że nauka jest przeciekawa i widowiskowa! O „kosmos wrażeń” zadba Łukasz Bach i jego „Mały Teatrzyk”. Zobaczymy m.in. różne oblicza baniek mydlanych, pokaz iluzji i sztuczek optycznych oraz triki kuglarskie z odrobiną alchemii.

- Dobra myśl – Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta

ZSP zachęci do pozytywnego myślenia. „Dobre myśli” zapiszemy na karteczkach i umieścimy na balonach. Wypełnione dobrymi myślami baloniki trafią do Was. Na pamiątkę, na szczęście.

– Warsztaty rzeźbiarskie – Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

CRP w Orońsku zaprasza do plenerowej pracowni, która zmieni się w to jedno, wyjątkowe popołudnie w wielką pracownię rzeźbiarską. Każdy będzie mógł stworzyć własną rzeźbę.

Prezentacje muzyczne

Swoje niebanalne muzyczne talenty pokażą wychowankowie radomskich ośrodków kultury. Kuźnia Artystyczna - godz. 15:30, MDK – godz. 16:40, Resursa Obywatelska – godz. 18:10

Od 16:00 - Gwiazdy na fontannach: Hard Times, Foliba

Wystąpi znakomity zespół Hard Times - muzyczni gentlemani z Krakowa. Trio gra folk i bluesa. Czasem lirycznie, czasem do tańca. Zawsze znakomicie. Gwiazdą wieczoru będzie Foliba - grupa inspirująca się afrykańską muzyką perkusyjną. Usłyszymy niecodzienne instrumentarium, m.in.: djembe, dundun’y, tamę, balafon, korę i shekere.

16:05 - Przygody Pirata Drabinki – spektakl Teatru Kubika

Do wspólnej zabawy z ulicznym teatrem zaprosi Teatr Kubika, którego żywiołem jest świat pantomimy

16:35 – Warsztaty cyrkowe - Teatr Kubika

17:05 - Happening w chmurach – Iza Rutkowska, Radomskie Uszytki

Tytułowych chmur będzie można dotknąć, a nawet wziąć udział w ich tworzeniu. Za „chmurnymi” formami stoi znana artystka Izabela Rutkowska oraz radomska grupa pasjonatów szycia

17:15 - Warsztaty bębniarskie z Folibą

Poznajmy podstawy rytmiki i techniki gry na bębnach w niezwykłych afrykańskich rytmach. Warsztaty odbędą się w podwórku przy ul. Żeromskiego 29

17:30 - Opowieści starego kredensu – spektakl Teatru pod Orzełkiem

Zobaczymy niezwykłą historię o smoku, królestwie i rycerzu  opowiedzianą kuchennymi przedmiotami!

18:50 – Gwiazdy na fontannach: Hard Times, Foliba – koncert finałowy

Fotografia na szkle

Fotografię kolodionową przybliży Marcin Sudziński, pasjonat utrwalania chwil na szkle, jak robiono to w XIX w. Pięć rodzin, które zwyciężą w naszej zabawie, zostanie uwiecznionych na niepowtarzalnych i unikatowych fotografiach. Szczegóły konkursu na stronie amfiteatr.radom.pl i na Facebooku.

Ponadto

Rozstrzygnięcie konkursu na familijne zdjęcie „na szkle” i informacja o kulturalnych wydarzeniach, które zostaną zrealizowane w naszym projekcie „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”.

24 czerwca 2017 roku

godz. 21:00 – 1:00 / Stary Ogród

ŻYWIOŁY W STARYM OGRODZIE

Dzień po Nocy Kupały zapraszamy do Starego Ogrodu na żywiołową zabawę pełną muzyki i tańca. Wystąpią:

20:30 - DJ-e: VaZee i Falcon1

21:00 - Zgład - koncert

22:15 - Heraklitos – teatr ognia

22:30 - Alicetea - koncert

23:30 – Żywioły – taneczne show, w trakcie którego panny i kawalerowie oraz wszyscy pozostali będą mogli puścić symbolicznie „sobótkowy” wianek

00:00 - VaZee i Falcon1 - Bitwa DJ-ów

25 czerwca 2017 roku

godz. 20:00 – 0:00 / Amfiteatr, ul. Parkowa 1

ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA CLASSICS - KONCERT

20:00 - Tabu

Zespół, którego fanom reggae i ska nie trzeba bliżej przedstawiać. Mają na koncie wiele nagród, cztery wydane płyty i niespożyte zasoby scenicznej energii.

21:15 - Wręczenie Radomskiej Nagrody Kulturalnej

21:30 - Electric Light Orchestra Classics – Phil Bates and Band

Podczas spektaklu dźwięku i światła usłyszcie największe przeboje zespołu ELO z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Projekt powołał do życia Phil Bates, frontman Electric Light Orchestra part II oraz The Orchestra. Bates współpracował też z takimi gwiazdami jak Deep Purple, Black Sabbath, Robert Plant czy Fleetwood Mac.

W niedzielny wieczór usłyszymy największe przeboje E.L.O., m.in. All over the world, Sweet Talking Woman, Calling America, Evil Woman, Don’t bring me down czyRock and Roll is King!

Phil Bates wystąpi w towarzystwie najwyższej klasy muzyków, którzy zabiorą radomian w podróż w świat szalonych rytmów rock’n’rolla.