Dlaczego pilates?

Pilates to idealna forma aktywności dla kobiet po porodzie, gdyż dzięki niej wzmacniane zostają mięśnie, które zostały osłabione w trakcie trwania ciąży. Chodzi tutaj głównie o mięśnie dna miednicy, kręgosłupa oraz brzucha - tłumaczy ekspert marki „Mama i ja” trenerka fitness i specjalista ds. żywienia - Agnieszka Bajer-Ciszewska. Co więcej, dzięki regularnym treningom skóra staje się jędrna, sylwetka wyprostowana, a ciało dużo bardziej elastyczne. Zanim jednak podejmiemy jakiekolwiek wysiłek fizyczny pamiętajmy, aby koniecznie skonsultować go z lekarzem – dodaje ekspert.

PILATAS NA PŁASKI BRZUCH

Trening należy powtarzać regularnie od 3 do 4 razy w tygodniu. W trakcie jego trwania pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Idealnie sprawdzi się tutaj niskozmineralizowana woda dla mam i dzieci „Mama i ja”.


Ćwiczenie nr 1: „Deska” – wykonujemy 4 powtórzenia po 20 sekund.
Pozycja wyjściowa: Podeprzyj się na macie przedramionami oraz czubkami palców u stóp.
Ruch: Utrzymuj tę pozycję przez kolejne 20 sekund, mocno napinając mięśnie brzucha, a następnie powtórz ćwiczenie jeszcze 3 razy.

Ćwiczenie nr 2 „Deska bokiem” – wykonujemy po 2 powtórzenia po 20 sekund na każdą stronę.
Pozycja wyjściowa: Podeprzyj się bokiem na przedramieniu utrzymując całe ciało w jednej linii.
Ruch: Utrzymuj tę pozycję przez kolejne 20 sekund mocno napinając mięśnie brzucha (tak, aby biodra nie opadały na dół), a następnie powtórz ćwiczenie zmieniając stronę.

Ćwiczenie nr 3 „Rollowanie jak piłka” - wykonujemy 6 powtórzeń.
Pozycja wyjściowa: Usiądź na macie na guzach kulszowych. Unieś złączone stopy nad matą, rękoma obejmij uda od dołu.
Ruch: Na wdechu, podwijając miednicę zejdź w dół na wysokość dolnej części łopatek, a następnie na wydechu, przy pomocy mięśni brzucha, wróć do pozycji wyjściowej.

fot.Wosana