4 marca 2017 o godz. 18:00 w Sali Koncertowej im. K. Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu odbędzie się koncert muzyki filmowej z udziałem znanego już radomskiej publiczności z ubiegłorocznego występu Muzyka srebrnego ekranu Maksyma Rzemińskiego.


Muzyka filmowa


Maksym Rzemiński – fortepian


z towarzyszeniem kwartetu:


Lucjan Szaliński-Bałwas – I skrzypce

Anna Ceglińska – II skrzypce

Karolina Matyas – altówka

Justyna Meliszek – wiolonczela


W programie m.in.:


Incepcja - Hans Zimmer

Zmierzch - Carter Burwell

Lista Schindlera - John Williams

Love Affair - Ennio Morricone

Dziecko Rosemary - Krzysztof Komeda


„Muzyka filmowa, nierozerwalnie związana z obrazem, pisana na życzenie reżysera, staje się czasem osobną sferą sztuki. Piękno linii melodycznych, wysnutych z marzeń i tęsknot, przeplatanych ze sobą i nakładających się jedna na drugą, głębia struktur harmonicznych, wprowadzają niekiedy słuchacza w świat nierealny, irracjonalny, świat złudzeń, marzeń... Nie mogłem im się oprzeć...”


W ten sposób Maksym Rzemiński, znakomity pianista, opisuje swe inspiracje do projektu z muzyką filmową. Styl gry Maksyma Rzemińskiego nawiązujący do chopinowskiej wirtuozerii i wrażliwości, ukazany zostanie w różnorodnych odsłonach.


Maksym Rzemiński jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Na scenie obecny jest od końca lat 80-tych, kiedy rozpoczął regularne występy publiczne zostając laureatem wielu konkursów pianistycznych. Pośród pierwszych sukcesów pianisty warto wymienić zajęcie w wieku zaledwie 13 lat, III miejsca podczas Konkursu Chopinowskiego w Niemczech. Muzyka Fryderyka Chopina zdaje się być wyjątkowo bliska sercu Maksyma Rzemińskiego, jednak jako artysta szeroko otwarty na Świat Muzyki i tkwiące w nim piękno, oraz jako instrumentalista i wyjątkowy interpretator gotów podjąć rozmaite wyzwania, muzyk postanowił zmierzyć się z magią muzyki filmowej i potencjałem zaklętym w dźwiękach ilustrujących m.in. takie obrazy jak:: Ennio Moricone (Love Affair), Krzysztof Komeda (Muzyka z filmu „Dziecko Rosemary”), Hans Zimmer (Inception), John Williams (Lista Schindlera) czy Wojciech Kilar (Walc z filmu „Rodzina Połanieckich”).


Informacja i bilety do nabycia w sekretariacie Szkoły Muzycznej w Radomiu.


26-600 Radom ul. 25 Czerwca 70

tel.48 362 66 65


fot.ROK