Przy pełnych trybunach siatkarze Cerradu Czarnych i piłkarze Radomiaka zmierzyli się w swoich dyscyplinach podczas charytatywnej akcji „Siła w tradycji”. Podczas imprezy zorganizowanej pod patronatem prezydenta Radosława Witkowskiego zbierane były pieniądze dla młodego radomianina Kamila Wurmańskiego, który od 2015 roku zmaga się z chorobą i wymaga rehabilitacji.

Na parkiecie w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w atmosferze dobrej, sportowej zabawy, zawodnicy obu klubów rozegrali najpierw mecz siatkówki, który zakończył się remisem 1 – 1, a następnie, w pojedynku piłkarskim zremisowali 3 – 3. W piłkę nożną zagrali także oldboje Radomiaka i Czarnych. Tu lepsi okazali się siatkarze, którzy wygrali 4 – 1.

Podczas imprezy była prowadzona zbiórka pieniędzy wśród kibiców. W pomoc Kamilowi Wurmańskiemu włączyli się także zawodnicy Radomiaka i Cerradu Czarnych. Kapitanowie obu zespołów przekazali pieniądze zebrane w swoich drużynach.

Wśród gości specjalnych charytatywnej imprezy byli m.in. trenerzy Andrzej Strejlau i Maciej Skorża, a całość poprowadził znany komentator Polsat Sport Marek Magiera.


Foto: radom.pl