Kwesta prowadzona przez 350 wolontariuszy, koncert na Placu Jagiellońskim i szereg innych imprez towarzyszących - tak będzie wyglądał radomski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Cieszę się, że Orkiestrze nie straszne żadne burze i sztormy. Zapraszam wszystkich radomian do udziału w imprezach organizowanych w ramach finału i oczywiście do tego, by kolejny raz wesprzeć Orkiestrę. Żadnego roku radomianie nie zawiedli i jestem przekonany, że tak będzie również tym razem - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Władze miasta przeznaczyły na organizację niedzielnego finału 15 tysięcy złotych. Prezydent, podobnie jak w poprzednich latach, przekazał też przedmiot, który będzie mógł zostać sprzedany w sklepiku WOŚP. - Saperka, która została użyta podczas symbolicznego wbicia pierwszej łopaty na placu budowy Radomskiego Centrum Sportu to dla mnie rzecz wyjątkowo cenna, do której mam wyjątkowo duży sentyment. Myślę, że z każdym rokiem jej wartość będzie rosła. Już teraz zachęcam do licytowania i pamiętajmy, że uzyskane pieniądze trafią na szczytny cel - podkreśla prezydent.

Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu są organizowane od 2002 roku. Do tej pory udało się zebrać ponad 2 miliony złotych. Tymczasem radomskie szpitale otrzymały sprzęt o wartości ponad 3,5 miliona złotych. – Tylko w ciągu dwóch ostatnich lat wzbogaciliśmy się o sprzęt o łącznej wartości pół miliona złotych. Każda złotówka, jaką radomianie przekazują na rzecz Wielkiej Orkiestry wraca do Radomia w postaci na przykład kardiomonitorów, specjalistycznych podnośników, nowoczesnych łóżek, czy materacy przeciwodleżynowych - wylicza kierownik Zakładu Opieki Długoterminowej w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym Lilia Kimber-Dziwisz.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany przez hufiec ZHP odbędzie się w niedzielę, ale imprezy towarzyszące trwają już od kilku dni. – Ponieważ mamy 25 finał, postanowiliśmy zorganizować 25 imprez. Główny koncert odbędzie się na Placu Jagiellońskim. Zagrają przede wszystkim radomskie zespoły, m.in. Mistrz i Małgorzata, Alicetea, Renesens, czy Scream. Wystąpi też zespół Cztery Szmery grający utwory AC DC. W naszym programie jest jednak znacznie więcej wydarzeń, m.in. sobotnie koncerty w klubach i kawiarniach - zapowiada szef radomskiego sztabu WOŚP Bartosz Bednarczyk.

Podczas finału odbędzie się też wiele innych imprez, m.in. wystawa historyczna, którą w Galerii Słonecznej zaprezentują rekonstruktorzy, wydarzenia adresowane do miłośników motoryzacji oraz zlot foodtrucków. Będzie też prowadzona zbiórka krwi, rejestracja dawców szpiku fundacji DKMS oraz nauka udzielania pierwszej pomocy.


Foto: radom.pl