Mówi się, że dzieci rosną jak na drożdżach. Może to potwierdzić każdy rodzic, który zdążył już wymienić dziecięce ubranka czy mebelki na większe. Na rynku pojawiło się natomiast łóżko, które rośnie razem z dzieckiem. Jego funkcjonalność doceniono już podczas 4 Design Days gdzie zdobyło nagrodę w konkursie „Meble Plus – Produkt 2016” w kategorii Mebel dziecięcy i młodzieżowy za produkt: Łóżko dziecięce

Zakup odpowiedniego łóżeczka dla naszej pociechy często wiąże się ze sporym wydatkiem. Problem pojawia się ponownie, kiedy dziecko trochę podrośnie. Z myślą o oszczędnościach i wygodzie rodziców, polski producent łóżek Śnimisie stworzył łóżko Prymusik, którego kombinacje można zmieniać w zależności od wieku dziecka. Dzięki możliwości modyfikacji, łóżeczko to służyć będzie od pierwszych miesięcy życia nawet do 3-4 lat.

Łatwy montaż

Co najważniejsze, zostało zaprojektowane tak, że nie potrzebujemy do jego montażu żadnego śrubokręta, a jego złożenie zajmuje dosłownie kilka minut. Cały mebel składamy jak klocki. Podstawę łóżka można zamontować na 2 różnych wysokościach. Dziecko będzie spać bezpiecznie i wygodnie, gdyż trwałe materiały podstawy łóżeczka zostały odpowiednio przetestowane – Rafał Grudziąż, projektant Śnimisie.

Cztery opcje

Każda modyfikacja łóżeczka zajmuje kilka sekund. Pierwsza wysokość łóżeczka rekomendowana jest dla dzieci do 6 miesięcy, które jeszcze nie siadają. Druga przeznaczona jest dla dzieci od 6 do 12 miesiąca, czyli pociech, które już wstają. Trzecia modyfikacja to możliwość zdjęcia boku łóżka i dostawienie barierki ochronnej. Czwarta, to zdjęcie wysokich boków oraz tylnej „drabinki”, dzięki czemu dziecięce łóżeczko nabiera formy zwykłego łóżka.

Kolorystyka

Łóżeczko jest dostępne w 6 kolorach. Sklejka w bocznych drabinkach może być wykończona w kolorze białym, boki natomiast w naturalnym lub w jednej z 5 barw: biel, miód, bursztyn, orzech czy szarobury. Dodatkowo, istnieje możliwość napisania imienia dziecka na boku łóżeczka.

Wymiary

Do łóżeczka możemy dobrać materace w dwóch rozmiarach: 120cm x 60cm oraz 140cm x 70cm. Wymiary pod materac 60x120 to: szerokość – 130cm, głębokość – 70cm, wysokość – 90cm, a pod materac 70x140: szerokość – 150cm, głębokość – 80cm, wysokość – 90cm.

Normy

Łóżko zostało zaprojektowane przez architektów pracowni 81.waw.pl. Wykorzystany materiał to sklejka brzozowa 18 mm. Wykończenie zostało zrobione za pomocą oleju twardego, sprawdzonego zgodnie z normą DIN EN 71.3 (odporny na działanie śliny i potu).